Świeradów Zdrój kolejki

Kolej gondolowa - Kolej przystosowania do przewozu rowerów i osób na wózkach inwalidzkich.
Ośmioosobowa kolej gondolowa to nowoczesne urządzenie, mogące przewieźć w ciągu godziny niemal 2,5 tys. osób. W zimie korzystają z niej głównie narciarze, a poza sezonem rowerzyści i piesi turyści, którzy w ten sposób mogą się dostać na Stóg Izerski. Kolej ma długość 2172 m, stacja dolna umiejscowiona jest na wysokości 617 m n.p.m., a górna 1060 m n.p.m. Kolej ma 71 ośmioosobowych wagoników. Między stacją górną a dolną jest oświetlona nartostrada o długości 2500 metrów. Aktualny cennik i godziny otwarcia na stronie www.skisun.pl

więcej


www: www.swieradowzdroj.com.pl/atrakcja,818.php
Kolej Izerska - Bardzo atrakcyjna podróż koleją dla każdego.
Po ok 65 letniej przerwie w 2010 roku na tory łączącej Szklarską Porębą z Harrachovem powróciły pociągi. Niezwykle malownicza trasa prowadzi przez miasta: Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Harrachov - Korenov. Kolej jest idealnym środkiem transportu dla narciarzy oraz rowerzystów.

Kolejka Karkonosz - Ekspress - Najdłuższa kolejka w Polsce!
Kolejka, która ruszyła w 2010 jest obecnie najdłuższą w Polsce - ma 2 393 metry. Krzesła są dwuosobowe, a w ciągu godziny na górę wjedzie aż 2 tysiące osób. Czas wjazdu 8 i pół minuty. Górna stacja znajduje się na wysokości 1221m n.p.m. powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygidy i Śnieżynki.

Kolej linowa na Szrenicę (Ski Arena) - Najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Karkonoszach.
Dzięki dobrym warunkom śnieżnym na Szrenicy 1362 m n.p.m. powstał kompleks narciarski Ski Arena “Szrenica”. Na stokach góry udostępnione jest ok 12 km tras narciarskich wraz z nartostradą Lolobrygidą o długości ok: 4400 km. Funkcjonują trzy kolejki, a trasy świetnie nadają się zarówno dla wytrawnych narciarzy jak i początkujących. Na miejscu działa wypożyczalnia nart i snowboardu. Adres: Turystyczna 25/a, Szklarska Poręba. Godziny otwarcia: pon. - pt. - 8.30 - 22.00, weekendy 8.00 - 22.00. Cennik dostępny na stronie www.ski-arena-szrenica.skigo.pl

www: www.ski-arena-szrenica.skigo.pl
Miejska Kolej Linowa - Chwila odpoczynku z możliwością podziwiania panoramy.
Kolej na Kopę funkcjonuje już od ponad 50 lat. To rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią długich wędrówek, dzięki kolei znacznie skraca się droga na Śnieżkę. Pokonuje się różnicę wzniesień 530m, a sama długość wyciągu wynosi ok. 2200m. Wjeżdżając na górę na wysokość 1340m, mamy już nie wiele do pokonania, aby zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy - 1602m n.p.m. W zimie na Kopie działa Kompleks Narciarski Śnieżka, a kolej pełni funkcję wyciągu narciarskiego. Każdy, kto odwiedza Karpacz, powinien skorzystać z kolei. Kolej na Kopę czynna jest od 8.30 do 16.30. Aktualny cennik dostępny jest na stronie www.kopa.com.pl Adres: Turystyczna 4, Karpacz tel.757619284.  

www: www.karpacz24.pl/?dzial=atrakcje&id=128
Kolej Biały Jar - Wygodny transport dla turystów i narciarzy.
Nowoczesna infrastruktura i wysoka przepustowość kolei sprawia, że to miejsce jest chętnie wybierane przez turystów. Całoroczna kolej oferuje 6 osobowe kanapy z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami chroniącymi przed śniegiem. Dla narciarzy przygotowano trasy o różnym stopniu trudności, tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Idealne miejsce dla osób zaczynających swoją przygodę z nartami. Wyciąg funkcjonuje w godzinach od 09:00 do 22:00.

www: www.karpacz24.pl/?dzial=atrakcje&id=987
Kolejka gondolowa na Śnieżkę - najszybszy sposób aby dostać sie na śniezkę
W miejsce dawnego wyciągu krzesełkowego wybudowano kolejke gonodlowa.

www: www.pecpodsnezkou.cz/pl/wyciag/