Świeradów Zdrój galerie

Brick City - wystawa modeli z klocków LEGO® - Bajkowy świat zbudowany z tysięcy klocków!
Niesamowity świat stworzony z klocków Lego - jedyny taki w Szklarskiej Porębie. Idealne miejsce dla najmłodszych, a także tych, którzy chcą na chwilę wrócić do dziecięcych lat. Na odwiedzających czeka interaktywna wystawa ok. 300 modeli, makiety stylizowane w bajkowym klimacie, unikalne modele LEGO®, niepowtarzalne projekty budowli, pojazdów, postaci, efekty specjalne. Dla najmłodszych gości przygotowano specjalną strefę, w której mogą stworzyć własne, kreatywne projekty z klocków LEGO®. Wystawa jest czynna codziennie 10:00 - 18:00, a w wakacje i ferie 10:00 - 20:00. kontakt@wystawazklockow.pl Bieżące informacje dotyczące ewentualnych zmian w godzinach otwarcia znajdą Państwo na naszym profilu: https://www.facebook.com/wystawaszklarskaporeba/

www: www.wystawazklockow.pl
Ogród Rzeźb - Oryginalna sztuka przy szlaku.
Spacerując niebieskim szlakiem warto zatrzymać się w galerii rzeźby ceramicznej. Projektantem i wykonawcą jest artysta Marek Parcej. Dzieła artysty można też podziwiać przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę - na skałkach Marianki.

Dom Lalki Adoptowanej - Kolekcja najpiękniejszych lalek i zabawek.
Dom Lalki Adoptowanej to dzieło pani Urszuli Jonkisz. Zgromadziła tu przeróżne lalki, a także pajacyki, misie, pacynki i zabawki pluszowe. Całą kolekcja stanowi swoisty "Cyrk Pani Uli", a mieści się przy ul. Rybackiej 3b.

www: www.karpacz24.pl/?dzial=atrakcje&id=1051
Interaktywna Wystawa Modeli z Klocków LEGO - LEGO nigdy nie wyjdzie z mody!
Zapraszamy wszystkich na Interaktywną Wystawę Modeli z Klocków LEGO do Karpacza przy ul. Konstytucji 3 Maja 24. Unikalne modele uruchamiane przyciskiem lub reagujące na ruch. To wspaniałe miejsce w którym można zobaczyć wyjątkowe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju budowle z klocków LEGO zbudowane według naszych własnych, autorskich projektów, oraz inspirowane pomysłami artystów z całego świata. Tylko u nas przedsięwzięcia tematyczne utożsamiane z Karpaczem i regionem. Zobaczyć tu można między innymi Kościółek Wang „z lotu ptaka” , Stację narciarską i ruchomy wyciąg Winterpol w Karpaczu, wielki 2,5 metrowy Rollercoaster z pędzącymi wagonikami, model Fabryki z ruchomą taśmą produkcyjną, Gwiezdne Wrota z magicznym tunelem otwierającym się przed oczami turystów. W 300-tu litrowym akwarium, aquanauci walczą z ośmiornicami, rekinami. Nie brakuje też zatopionego wraku statku i skarbu na wpół przysypanego morskim białym piaskiem. Ponad 200 unikalnych modeli zbudowanych z prawie miliona klocków …… Magiczny klimat wystawy wywołuje u najmłodszych fascynację a starszym przywołuje miłe i ciepłe wspomnienia z lat dzieciństwa. Zapraszamy. Czynne cały tydzień od 10:00 do 18:00 ( w sezonie do 20:00) Ceny biletów: Dzieci: 8 zł Dorośli: 12 zł Bilet Rodzinny z upustem : w zależności od ilości osób. Interaktywna Wystawa Klocków Lego to jedna z najciekawszych atrakcji Karpacza dla całych rodzin. http://www.klocki.karpacz.pl/ tel.600-030-134 , 505-603-992

www: www.klocki.karpacz.pl
Skarbiec Ducha Gór - Galeria Produktu Lokalnego - Ciekawe rzeczy wyprodukowane ręcznie przez lokalnych producentów.
Skarbiec to galeria, w której można obejrzeć i kupić produkty rękodzielnicze, które powstają w Karkonoszach. Są tu piernikowe cuda, rzeźby, ceramika, biżuteria, pyszne przetwory i wiele, wiele innych. Skarbiec daje niepowtarzalną okazję na zakup oryginalnych lokalnych wytworów dla siebie lub na pamiątkę z wakacji.

www: www.karpacz24.pl/?dzial=atrakcje&id=1028