Świeradów Zdrój wspinaczka

Krzywe Baszty - Miejsce dla amatorów wspinaczki.
Krzywe Baszty to granitowa grupa skalna, których nazwa pochodzi od dość znacznego odchylenia od pionu. Położone są przy lewym brzegu rzeki Kamiennej. Na południowej ścianie znajduje się nieduża, kilkumetrowa jaskinia, która powstała w wyniku eksploatacji złóż pegmatytów. Dzięki odchyleniu od pionu Krzywe Baszty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wspinaczy skałkowych.

Krucze Skały - Miejsce dla miłośników wspinaczki.
Położone nad rzeką Kamienną przy czerwonym szlaku (GSS), przy krajowej drodze nr 3, na wysokości 718m n.p.m. Główne dwie granitowe skalne baszty o wysokości ok 30 m połączone są mostem linowym. Skałki są idealnym punktem widokowym na miasto oraz Góry Izerskie. Obecnie na skałkach złożono Park Linowy na “Kruczych Skałach” przez Szkołę Górską "QUASAR"  

Park Odkrywców - Mnóstwo przeżyć dla małych i dużych!
Miłośnicy adrenaliny mają tu do dyspozycji kilka świetnie przygotowanych tras, dostosowanych do wieku i umiejętności. Na każdej z nich czeka kilkadziesiąt atrakcji jak Najwyższy Skok Tarzana, zjazd surferem czy tyrolki. Zwieńczeniem zmagań nad ziemią może być przejście na taras widokowy, z którego widać Góry Izerskie.

www: www.parkodkrywcow.pl
Sokoliki - Znakomity punkt widokowy na Rudawy Janowickie.
Góry Sokole są położone na terenie Rudaw Janowickich. Są kompleksem skał wspinaczkowych. Pod względem budowy geologicznej zbliżone są skał występujących w Tatrach Wysokich.