| Alpaki z Proszówki Przesłodkie zwierzęta do przytulania, fotografowania i odstresowania!


 • slide 2
  Alpaki z Proszówki - Świeradów Zdrój
 • slide 2
  Alpaki z Proszówki - Świeradów Zdrój
 • slide 2
  Alpaki z Proszówki - Świeradów Zdrój
 • slide 2
  Alpaki z Proszówki - Świeradów Zdrój
 • slide 2
  Alpaki z Proszówki - Świeradów Zdrój

Hodowla alpaki z Proszówki powstała w 2010 roku. To właśnie wtedy do Proszówki, malowniczej wioski położonej u podnóża Gór Izerskich, przyjechały pierwsze alpaki. Kupione zostały dwie samice i jeden samiec w jednej z największych hodowli w Polsce, a Mela i Vincent są z nami do dzisiaj. Początkowo traktowane jako hobby z czasem przerodziło się w pasję i zamiłowanie głównie do alpak suri , później huacaya oraz do ich wyjątkowej wełny. Dzięki temu dzisiaj zobaczyć można u nas obie rasy alpak oraz nabyć wyroby wełniane z ich delikatnej i cenionej wełny. Przerób wełny był kolejnym celem po zakupie alpak. Obecnie stopniowo poprawiamy jakość naszych zwierząt, tak aby móc pozyskać coraz więcej coraz lepszego włókna.
OFERTA:
* SPACERY Z ALPAKAMI -wykorzystując walory turystyczne naszej miejscowości oraz popularyzację alpak oferujemy spacery z alpakami malowniczą trasą wiodącą na pobliską kapliczkę św. Leopolda, skąd można podziwiać panoramę Karkonoszy, Pogórza Izerskiego, zamku Gryf przy jednoczesnym obcowaniu z alpakami. Jest to niesamowita satysfakcja dla dzieci i dorosłych.
* SPĘDZANIE CZASU Z ALPAKAMI - przyjdź, zrelaksuj się, poznaj świat alpak oraz właściwości ich wspaniałej wełny. Zobaczysz u nas alpaki suri oraz huacaya, karmiąc je, głaskając. Kontakt z alpakami zmniejsza stres, lęk i przede wszystkim pozwala odstresować się od życia codziennego.
* ALPAKOTERAPIA - jest terapią uzupełniającą inne terapie, ma wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny oraz psychoruchowy. Skierowana do dzieci i dorosłych z porażeniem mózgowym, autyzmem, zespołach Downa i innych poprzez dotyk, wzrok i obserwację zwierzęcia. Przebywanie z alpakami łagodzi stres. * ZAJĘCIA EDUKACYJNE - dla szkół, przedszkoli, grup zorganizowanych. W ich trakcie oprócz spaceru dowiecie się o właściwościach ich cennej wełny, sposobu jej przetwarzania, zorganizujecie ognisko oraz zabawy.
* URODZINY Z ALPAKAMI- organizacja urodzin w naszej altanie wykonanej z materiałów pochodzących z XIX wieku daje wiele radości dzieciom, które mogą obchodzić swoje urodziny wśród pasących się alpak. Dzieci spędzają czas wśród zwierząt, nie może zabraknąć spaceru z alpakami, ogniska i zabaw. Kwestię organizacji i dekoracji ustalamy indywidualnie.
* ŚLUBY I EVENTY W TOWARZYSTWIE ALPAK - możliwe wyjazdy z alpakami na śluby oraz wszelkiego rodzaju eventy. Szczegóły omawiamy indywidualnie.
* SESJE ZDJĘCIOWE - nasze alpaki chętnie pozują do różnych sesji zdjęciowych. Biorą udział w sesjach ślubnych, dziecięcych, urodzinowych, kostiumowych zarówno w plenerze jak i na terenie hodowli.
WYROBY Z WEŁNY Nasza hodowla od początku istnienia nastawiona jest na przerób oraz przetwórstwo wełny z naszych alpak. Od dawna można u nas zaopatrzyć się w wyroby wełniane z naszych alpak takie jak: kołdry, poduszki, czapki, szaliki, mitenki, maskotki, chusty, itp. Jesteśmy również importerami gotowych produktów wełnianych od europejskich producentów w postaci : skarpetek, wkładek do butów, rękawiczek, koców, pasów na kręgosłup, itp.
alpakizproszowki@wp.pl ,alpakoterapiaproszowka@interia.pl

Rozrywka i usługi


 • › HODOWLA ALPAK "ALPAKI Z PROSZÓWKI" ~ 0.5km

Atrakcje w pobliżu


  • ~8.2 km - Jezioro Złotnickie
  • ~8.2 km - Jezioro Leśniańskie
  • ~8.8 km - Geopark - ścieżka turystyczna w Krobicy
  Region

  Świeradów Zdrój


  Telefony
  533 021 147, 888 500 151

  Adres
  59-620 Gryfów Śląski, Proszówka 38


  Kategoria
  zwierzęta
  Tagi
  dla rodzin z dziećmi przystosowane dla niepełnosprawnych dla aktywnych z adrenalin
  Opinie
  4.5 / 5 (na podstawie 10 opini)

  Inne oferty i prezentacje
  Artykuły
  Swieradow360.pl
  Gieldawakacyjna.pl