Świeradów Zdrój kolejki

Kolej gondolowa - Kolej przystosowania do przewozu rowerów i osób na wózkach inwalidzkich.
Ośmioosobowa kolej gondolowa to nowoczesne urządzenie, mogące przewieźć w ciągu godziny niemal 2,5 tys. osób. W zimie korzystają z niej głównie narciarze, a poza sezonem rowerzyści i piesi turyści, którzy w ten sposób mogą się dostać na Stóg Izerski. Kolej ma długość 2172 m, stacja dolna umiejscowiona jest na wysokości 617 m n.p.m., a górna 1060 m n.p.m. Kolej ma 71 ośmioosobowych wagoników. Między stacją górną a dolną jest oświetlona nartostrada o długości 2500 metrów. Aktualny cennik i godziny otwarcia na stronie www.skisun.pl

więcej


www: www.swieradowzdroj.com.pl/atrakcja,818.php
Kolej Izerska - Bardzo atrakcyjna podróż koleją dla każdego.
Po ok 65 letniej przerwie w 2010 roku na tory łączącej Szklarską Porębą z Harrachovem powróciły pociągi. Niezwykle malownicza trasa prowadzi przez miasta: Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Harrachov - Korenov. Kolej jest idealnym środkiem transportu dla narciarzy oraz rowerzystów.

Kolejka Karkonosz - Ekspress - Najdłuższa kolejka w Polsce!
Kolejka, która ruszyła w 2010 jest obecnie najdłuższą w Polsce - ma 2 393 metry. Krzesła są dwuosobowe, a w ciągu godziny na górę wjedzie aż 2 tysiące osób. Czas wjazdu 8 i pół minuty. Górna stacja znajduje się na wysokości 1221m n.p.m. powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygidy i Śnieżynki.

Kolej linowa na Szrenicę (Ski Arena) - Najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Karkonoszach.
Dzięki dobrym warunkom śnieżnym na Szrenicy 1362 m n.p.m. powstał kompleks narciarski Ski Arena “Szrenica”. Na stokach góry udostępnione jest ok 12 km tras narciarskich wraz z nartostradą Lolobrygidą o długości ok: 4400 km. Funkcjonują trzy kolejki, a trasy świetnie nadają się zarówno dla wytrawnych narciarzy jak i początkujących. Na miejscu działa wypożyczalnia nart i snowboardu. Adres: Turystyczna 25/a, Szklarska Poręba. Godziny otwarcia: pon. - pt. - 8.30 - 22.00, weekendy 8.00 - 22.00. Cennik dostępny na stronie www.ski-arena-szrenica.skigo.pl

www: www.ski-arena-szrenica.skigo.pl
Miejska Kolej Linowa - Chwila odpoczynku z możliwością podziwiania panoramy.
Miejska Kolej Linowa "Zbyszek" jest już jedynie wspomnieniem. Na miejsce starej, wysłużonej kolejki krzesełkowej, postawiono nowoczesny wyciąg kanapowy. Turyści oraz mieszkańcy mają obecnie do dyspozycji czteroosobowe kanapy i dwie gondole. Teraz nawet osoby niepełnosprawne maja możliwość dostać się na górę, podziwiając jednocześnie piękną panoramę Karkonoszy. Czas jazdy znacznie się skrócił, teraz na Kopę dotrzemy w kilka minut, wcześniej było to około kwadransa. Przepustowość wyciągu to 650 osób na godzinę. Na zdjęciach stary wyciąg "Zbyszek".

www: www.karpacz24.pl/?dzial=atrakcje&id=128
Kolej Biały Jar - Wygodny transport dla turystów i narciarzy.
Nowoczesna infrastruktura i wysoka przepustowość kolei sprawia, że to miejsce jest chętnie wybierane przez turystów. Całoroczna kolej oferuje 6 osobowe kanapy z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami chroniącymi przed śniegiem. Dla narciarzy przygotowano trasy o różnym stopniu trudności, tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Idealne miejsce dla osób zaczynających swoją przygodę z nartami. Wyciąg funkcjonuje w godzinach od 09:00 do 22:00.

www: www.karpacz24.pl/?dzial=atrakcje&id=987
Kolejka gondolowa na Śnieżkę - najszybszy sposób aby dostać sie na śniezkę
W miejsce dawnego wyciągu krzesełkowego wybudowano kolejke gonodlowa.

www: www.pecpodsnezkou.cz/pl/wyciag/