Świeradów Zdrój teatry

Teatr Nasz - Wspaniała zabawa dla miłośników teatru.
Miejsce stworzone z wielkiej miłości do teatru i widza. Spotkania teatralne w Teatrze Naszym to połączenie kunsztu aktorskiego z wyszukanym humorem doprawione szczyptą dystansu do świata. Kameralna scena daje możliwość współprzeżywania, bycia częścią spektaklu. Właściciele Jadwiga i Tadeusz Kutowie i aktorzy Teatru Naszego towarzyszą swoim gościom przez cały czas pobytu dbając o niezapomnianą atmosferę. Miejsce: Michałowice; ul. Kolonijna 27. Bilety i rezerwacja miejsc: (075) 755 47 44.

www: www.teatrnasz.pl
Zdrojowy Teatr Animacji - Bajeczne spektakle dla całych rodzin.
Zdrojowy Teatr Animacji znajduje się w centrum parku w Cieplicach. Posiada nowoczesną salę teatralną. Realizowane tu spektakle przyciągają tłumy najmłodszych widzów, charakteryzują się wspaniałą muzyką oraz bajecznymi kostiumami i scenografią. Repertuar oraz cennik znajdują się na stronie www.teatr.jgora.pl.

www: www.teatr.jgora.pl
Filharmonia Dolnośląska - Doskonałe miejsce dla melomanów.
Jeleniogórską orkiestrę symfoniczną powołano do życia 6 stycznia 1964 roku, z inicjatywy Stefana Strahla. Od tej pory budynek filharmonii nieprzerwanie rozbrzmiewa muzyką. Goszczą tu sławy z całego świata, a oprócz regularnych koncertów organizowane są tu festiwale (Festiwal Gwiazdy Promują, Festiwal Muzyki Wiedeńskiej), konkursy (Międzynarodowy Konkurs Chopinowski Dla Dzieci), przeglądy i muzyczne programy edukacyjne dla najmłodszych (Niedzielne Poranki Muzyczne, lekcje dla szkół).

www: www.filharmonia.jgora.pl
Teatr im. Cypriana Norwida - Secesyjny zabytek wart zwiedzenia.
Pierwsze spektakle wystawiano tu pod koniec XIX wieku, były to głównie sztuki pokazywane przez teatry z zewnątrz. Z biegiem lat pojawiali się kolejni reżyserzy i aktorzy, do dziś zrealizowano setki premier, z udziałem aktorów z Jeleniej Góry i całej Polski. W 1974 roku teatr otrzymał imię C.K. Norwida. Sam budynek teatru jest cennym zabytkiem architektury secesyjnej.

www: www.teatrnorwida.pl