Świeradów Zdrój miasteczka

Żelazny Tygiel Waloński - Tak żyli średniowieczni osadnicy.
Osada Średniowiecznych Poszukiwaczy Skarbów to żywy skansen, w którym można zobaczyć ludzi przy pracy, posługujących się wiernie odtworzonymi narzędziami sprzed wieków. Rozmawiając z osadnikami, dotykając urządzeń i obserwując codzienne zajęcia, turyści mogą poznać niezwykłą historię Walonów. W osadzie organizowane są warsztaty kowalskie, snycerskie, zdobnicze, hutnicze czy ceramiczne, na których można samodzielnie sprawdzić swoje umiejętności. Smakosze mogą dodatkowo nabyć chleb wypiekany tradycyjnymi metodami w prawdziwym piecu. Żelazny Tygiel Waloński ul. 1 maja 66a

www: zelaznytygiel.pl
Canoe Wioska Indiańska - Zabawmy się w Indian!
Niemal każdy z nas bawił się w dzieciństwie w Indian i kowbojów. Teraz możemy to przeżyć raz jeszcze, zabierając najmłodszych do Indiańskiej Wioski Canoe. Na małych gości czeka mnóstwo atrakcji jak labirynt, konkurencje sportowe, dojenie dzikiej krowy, strzelanie z łuku oraz zajęcia plastyczno-techniczne. Wioskę można odwiedzić indywidualnie lub grupą, wówczas zajmie się nami przewodnik, a na koniec odbędzie się ognisko. Odważni mogą nawet zostać na noc w indiańskim tipi.

www: www.canoe.jgora.pl
Cyrkland - Tutaj można przez chwilę poczuć się jak cyrkowiec!
Tuż obok Karpacza, w malowniczo położonej, niewielkiej miejscowości Miłków znajduje się bardzo nietypowa atrakcja, która zaskoczy i zadowoli w szczególności dzieci. Cyrkland to kolorowe, bajkowe miejsce przenoszące gości do cyrkowego świata iluzji, ewolucji, sztuczek i akrobacji. To miejsce, które uczy, bawi i w zabawny sposób organizuje czas dla dzieci i nie tylko. Również dorośli odnajdują tu miejsce spotkań, wspomnień, atrakcji i dobrej zabawy. To kolorowe miasteczko cyrkowe posiada w swojej ofercie całe mnóstwo niezapomnianych atrakcji. Pod kopułą pokaźnego cyrkowego namiotu można bowiem obserwować występy artystów występujących na arenach międzynarodowych. Miłośnicy cyrkowych pokazów i umiejętności mogą także brać udział w warsztatach, gdzie od samych profesjonalistów nauczyć się można tajników sztuki cyrkowej, w dyscyplinach takich jak: żonglerka, hula-hop, skoki na batucie, lina pozioma czy nawet podstawy akrobatyki. Cyrkland organizuje także imprezy dla grup szkolnych, przedszkolnych, wycieczek, firm i osób indywidualnych. Kalendarz programów dostępny na stronie www.cyrkland.eu "